Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer205925/public_html/pokojemajka.pl/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044
CIEKAWE MIEJSCA | Pokoje Majka

CIEKAWE MIEJSCA

Zamek w Rynie - 22 km ( kierunek Giżycko )

Ryn, to malownicze miasteczko położone nad dwoma jeziorami: Ołów i Ryńskim. Nad miastem  na wzgórzu góruje stare krzyżackie zamczysko pieczołowicie odrestaurowane i zamienione w luksusowy hotel. O barwnej  historii XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego możemy dowiedzieć się zwiedzając go z  przewodnikiem.

Prywatne Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

To jedyne w Polsce północno- wschodniej muzeum z kolekcją historycznych pojazdów wojskowych znajdujące się na świeżym powietrzu.. Atrakcją może być przejazd ciężkim sprzętem wojskowym oraz czołgiem T- 55 włącznie. Muzeum znajduje się na ulicy Przemysłowej.

Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

 Miłośnicy przyrody i wypoczynku na świeżym powietrzu nie mogą przeoczyć tej atrakcji. Pobyt na fermie to szansa na bliski kontakt z jeleniami, danielami, muflonami pasącymi się na ogromnych pastwiskach wokół oczek wodnych. Dodatkową atrakcję stanowi muzeum, w którym można obejrzeć ogromny zbiór poroży, zdjęć jeleniowatych oraz posłuchać opowieści pracowników muzeum.

Święta Lipka - 22,2 km ( kierunek Reszel )

Ta niewielka miejscowość znana jest już od  XV wieku jako miejsce pielgrzymek oraz kultu religijnego. Znajduje się tu przepiękna Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najbardziej znany i najchętniej odwiedzany przez turystów kompleks sakralny na Warmii i Mazurach.

Twierdza Boyen - 42,3 km ( kierunek Giżycko )

Położona niedaleko Giżycka na  wąziutkim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Kisajno i Niegocin. Twierdza została zbudowana w kształcie gwiazdy w latach 1844-1856 i  stanowiła ważny obiekt strategiczny. Jest przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Corocznie przyciąga tłumy turystów.

Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie

Miasteczko zbudowano na przedmieściach miasta niedaleko rzeki Dajny. Można się tam cofnąć do czasów dzikiego zachodu. Koniecznie należy odwiedzić Biuro Szeryfa, Saloon, Wioskę Indiańską oraz wziąć udział w ciekawych konkurencjach i zabawach. Spotkamy tu też kowboi, bandytów, damy z saloonu oraz piękne rumaki.

Wilczy Szaniec / Gierłoż - 35,4 km ( kierunek Kętrzyn )

  Wyjątkowa atrakcja dla tych , którzy interesują się historią drugiej wojny światowej, ale nie tylko. Wilczy Szaniec to w latach 1941-1944 to główna siedziba wojenna Adolfa Hitlera, gdzie doszło do nieudanego zamachu na jego życie. Kwatera położona jest w gierłowskim lesie na wschód od wsi Gierłoż. Do kwatery prowadziły trzy strzeżone wartowniami wjazdy. Kwatera miała powierzchnię 250 ha 

Muzeum Warmii i Mazur

Mieści się w w centrum miasta w zabytkowym ratuszu. Zgromadzone zostały tam pamiątki z przeszłości miasta, regionu i okolic. Można zobaczyć ciekawe numizmaty, sztukę ludową Warmii i Mazur, pamiątki piśmiennicze, etnograficzne.